To nie jest dobra wiadomość dla Magdy Linette. Budzi grozę

W polsko-białoruskim pojedynku, którego stawką będzie finał Australian Open 2023, "na papierze" zdecydowanie wygrywa Aryna Sabalenka.

Piotr Bobakowski
Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 45) w czwartek (26 stycznia) zagra o awans do finału gry pojedynczej wielkoszlemowego Australian Open 2023.

Rywalką polskiej tenisistki (w drugim meczu od godz. 9:30 czasu środkowoeuropejskiego na Rod Laver Arena w Melbourne) będzie Białorusinka Aryna Sabalenka (WTA 5).

Obie grały ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach gładko zwyciężała Sabalenka - w 1/8 finału WTA w Tiencinie w 2018 r. (6:1, 6:3), a także w pierwszej rundzie IO Tokio 2021 (6:2, 6:1).

Dokonania na korcie w tym sezonie w wykonaniu reprezentantki Białorusi budzą największy podziw. 24-letnia zawodniczka z Mińska w 2023 r. nie przegrała bowiem żadnego meczu, a nawet pojedynczego seta!

Bilans gier Sabalenki w tym roku to: dziewięć wygranych i zero porażek (w setach 18-0). Tyle, że to poznanianka została okrzyknięta "prawdziwą sensacją" AO 2023.

Linette pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju w grze pojedynczej. Polka do tej pory wyeliminowała na kortach w Melbourne m.in. Carolinę Garcię, Anett Kontaveit czy Karolinę Pliskovą.