Sukces Polek na kolumbijskiej mączce. Zagrają o tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Weronika Falkowska

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wystąpią w finale gry podwójnej zawodów WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w Cali. W piątek polskie tenisistki potrzebowały dwóch setów do odniesienia zwycięstwa.

Na drodze pary Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa stanęły w piątek Rosjanka Amina Anszba i Amerykanka Elvina Kalieva. Polskie tenisistki zwyciężyły w dwóch setach 6:2, 7:6(6) i dzięki temu zagrają w sobotę o tytuł w zawodach Copa Oster.

Rozstawione z drugim numerem Falkowska i Kawa rozpoczęły piątkowe spotkanie od przełamania i pewnie kontrolowały sytuację na korcie. W siódmym gemie dołożyły kolejnego breaka, a następnie zamknęły premierową odsłonę.

Także początek drugiej partii należał do naszych reprezentantek. Po dwóch przełamaniach prowadziły one już 3:0 i... wówczas zaczęły się schody. Anszba i Kalieva wygrały cztery gemy z rzędu. W końcowej fazie seta Polki zachowały jednak spokój i doprowadziły do tie-breaka. 13. gem trzymał w napięciu. Biało-Czerwone zmarnowały meczbola, lecz po zmianie stron otrzymały drugą szansę i tym razem skutecznie zamknęły wymianę.

Kawa i Falkowska powalczą o mistrzostwo w imprezie rangi WTA 125 (WTA Challenger). Jeśli zwyciężą, to poprawią swoją sytuację w klasyfikacji deblistek. Dla drugiej z naszych reprezentantek będzie to oznaczać debiut w Top 100 tego rankingu.

Przeciwniczkami Polek w sobotnim finale turnieju w Cali będą Kyoka Okamura i Xiaodi You. Nierozstawiona japońsko-chińska para również wygrała na kolumbijskiej mączce trzy spotkania, z czego w dwóch meczach potrzebowała super tie-breaka.

Copa Oster, Cali (Kolumbia) WTA 125, kort ziemny, pula nagród 115 tys. dolarów piątek, 3 lutego

półfinał gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska, 2) / Katarzyna Kawa (Polska, 2) - Amina Anszba / Elvina Kalieva (USA) 6:2, 7:6(6)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrają turniej?