Gdzie zagra Magda Linette? Będzie gwiazdą nowych turniejów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette ma za sobą kapitalny początek sezonu 2023, który okrasiła półfinałem wielkoszlemowego Australian Open 2023. Jakie plany startowe ma polska tenisistka na najbliższe tygodnie?

W tym artykule dowiesz się o:

Po sukcesie w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne Magda Linette awansowała na najwyższe w karierze 22. miejsce w rankingu WTA. To znacznie ułatwi jej planowanie kolejnych startów i pozwoli na rozstawienie w ważnych turniejach sezonu 2023.

Najbliższy czas Linette poświęci na treningi na Florydzie. Następnie weźmie udział w kolejnych zawodach głównego cyklu. Tenisistka z Poznania nie zdecydowała się na grę na Bliskim Wschodzie, lecz obierze kierunek amerykański.

Linette będzie wysoko rozstawiona w dwóch nowych imprezach rangi WTA 250, które w pod koniec lutego odbędą się w Meridzie i Austin. W Meksyku rywalizacja będzie się toczyć na kortach Yucatan Country Club w dniach 20-26 lutego. Z kolei w stolicy amerykańskiego stanu Teksas panie powalczą na kortach Westwood Country Club od 27 lutego do 5 marca.

Po zakończeniu zmagań w tych turniejach Linette zaprezentuje się w prestiżowych zawodach WTA 1000 w Indian Wells (8-19 marca) i Miami (21 marca - 2 kwietnia). Dzięki wysokiej pozycji w światowej klasyfikacji nasza reprezentantka będzie w nich rozstawiona i tym samym otrzyma w I rundzie wolny los.

Czytaj także: Niespodziewany remis Wielkiej Brytanii  Udany start Amerykanów, Francuzi z problemami 

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty