Iga Świątek jak błyskawica. Efektowne zakończenie meczu [WIDEO]

Iga Świątek rozprawiła się z Danielle Collins w dwóch krótkich setach w turnieju WTA Doha. Na zakończenie obu partii przygotowała smakowity deser.

Iga Świątek w meczu z Danielle Collins Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Danielle Collins
Iga Świątek powróciła do rywalizacji po nieudanej próbie podbicia Australian Open. Swój poprzedni mecz, jeszcze w turnieju wielkoszlemowym, rozegrała 22 stycznia i została pokonana przez Jelenę Rybakinę. W Dosze jej pierwszą przeciwniczką była Danielle Collins, która jest na 42. miejscu w rankingu WTA.

Polka miała pewniejszą dłoń od początku meczu. Poza spokojnie wygranymi dwoma gemami serwisowymi, przełamała serwis Amerykanki i wyszła na prowadzenie 3:0. Danielle Collins miała duży problem z utrzymaniem piłki w korcie, jej gra była koncertem pomyłek. Świątek bezwzględnie punktowała Amerykankę i po 20 minutach zwyciężyła 6:0 w pierwszym secie.

Świątek rozpoczęła dobrze również drugiego seta i choć napotkała mocniejszy opór Amerykanki, to stawiała na swoim również w dłuższych gemach. Danielle Collins wygrała jakąkolwiek rundkę dopiero na 1:3. Jak się okazało była ona pierwsza i ostatnia. Polka zwyciężyła 6:1 i zamknęła mecz w mniej niż godzinę.

Nie był to mecz pełny efektownych "winnerów", ale na zakończenie obu partii Iga Świątek przygotowała smakowity deser. W pierwszej wygrała ostatnią piłkę dobrze wymierzonym returnem po przekątnej. Na zakończenie spotkania zakończyła krótką wymianę trafieniem w narożnik kortu. Można było już cieszyć się z awansu.