Danił Miedwiediew wygrał hit w Rotterdamie. Jannik Sinner bezlitosny dla weterana

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał broniącego tytułu Felixa Augera-Aliassime'a w hitowym ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Gładko do półfinału awansował również Jannik Sinner.

Danił Miedwiediew mógł być dobrej myśli przed ćwierćfinałem turnieju ATP w Rotterdamie przeciw Felixowi Augerowi-Aliassime'owi. W poprzednich czterech pojedynkach z Kanadyjczykiem zawsze odnosił zwycięstwo. Nie inaczej było w piątek. Moskwianin znów okazał się lepszy od tenisisty z Montrealu, tym razem 6:2, 6:4.

- To był najlepszy mój mecz w tym tygodniu i muszę się na tym oprzeć. Jestem zadowolony ze swojego poziomu i z tego, że bez straty seta pokonałem takiego rywala - powiedział, cytowany przez atptour.com, 27-latek z Moskwy, który w ciągu 83 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy, cztery przełamania i 12 zagrań kończących.

Tym samym Auger-Aliassime nie obroni tytułu z zeszłego roku. Z kolei rozstawiony z numerem szóstym Miedwiediew w półfinale zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Bułgar, pogromca z II rundy Huberta Hurkacza, obronił dwa meczbole i po decydującym tie breaku ograł Alexa de Minaura.

21-letni Jannik Sinner okazał się bezlitosny dla starszego od siebie o 16 lat Stana Wawrinki. Dzięki potężnym zagraniom z głębi kortu utalentowany Włoch zdominował szwajcarskiego weterana i w 72 minuty zwyciężył 6:1, 6:3.

W 1/2 finału przeciwnikiem Sinnera, zeszłotygodniowego mistrza imprezy w Montpellier, będzie Tallon Griekspoor. 26-latek z Haarlem w pojedynku dwóch posiadaczy dzikich kart pokonał 6:4, 6:4 rodaka Gijsa Brouwera i został pierwszym od 2014 roku i wyczynu Igora Sijslinga holenderskim półfinalistą ABN AMRO Open.

ABN AMRO Open, Rotterdam (Holandia) ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,074,5 mln dolarów piątek, 17 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (6) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) 6:2, 6:4 Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Alex de Minaur (Australia) 6:3, 3:6, 7:6(3) Jannik Sinner (Włochy) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, PR) 6:1, 6:3 Tallon Griekspoor (Holandia, WC) - Gijs Brouwer (Holandia, WC) 6:4, 6:4