Szwedka sprawiła niespodziankę. Niesamowity maraton w Austin

Rozstawiona z numerem siódmym Alycia Parks pożegnała się z turniejem WTA 250 w Austin. Amerykanka przegrała ze Szwedką Mirjam Bjorklund. Niewiarygodną batalię stoczyły Peyton Stearns i Katie Boulter.

Katie Boulter Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Katie Boulter
Rozpoczęła się pierwsza edycja imprezy w Austin. Już pierwszego dnia odpadła jedna rozstawiona tenisistka. Alycia Parks (WTA 50) uległa 4:6, 6:4, 4:6 Mirjam Björklund (WTA 151). W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Amerykanka zaserwowała 14 asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Szwedka obroniła dziewięć z 11 break pointów i wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie.

Peyton Stearns (WTA 137) zwyciężyła 7:6(5), 6:7(2), 7:6(5) Katie Boulter (WTA 142). W pierwszym tie breaku Amerykanka od 0-3 zdobyła siedem z dziewięciu kolejnych punktów. W drugim secie roztrwoniła prowadzenie 2:0. W trzeciej partii wyszła na 5:3, ale w 10. gemie zmarnowała piłkę meczową. W tie breaku Stearns od 4-1 straciła cztery punkty, ale trzy ostatnie padły jej łupem.

Spotkanie trwało trzy godziny i 22 minuty. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Boulter zaserwowała 12 asów, a Stearns miała tylko jednego. Amerykanka zdobyła o jeden punkt więcej (139-138) i zameldowała się w II rundzie. Kolejną jej rywalką będzie Björklund.

Anna Blinkowa (WTA 72) wygrała 6:4, 6:4 z Ann Li (WTA 184). W ciągu 72 minut moskwianka zdobyła 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 11 break pointów. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawioną Magdą Linette lub Warwarą Graczewą.

Katie Volynets (WTA 92) pokonała 6:3, 3:6, 6:0 Alison Riske-Amritraj (WTA 58). W trwającym godzinę i 51 minut meczu niżej notowana z Amerykanek zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W trzecim secie oddała rodaczce zaledwie 10 punktów. Heather Watson (WTA 145) wygrała 7:6(2), 6:4 z Danką Kovinić (WTA 62). Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Brytyjka trzy razy oddała podanie, a uzyskała cztery przełamania.

Heather Watson (Wielka Brytania, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 7:6(2), 6:4
Peyton Stearns (USA, WC) - Katie Boulter (Wielka Brytania, Q) 7:6(5), 6:7(2), 7:6(5)

Nie było mocnych na Huberta Hurkacza! Jest pierwszy tytuł w nowym sezonie!