Zaskakująca porażka Czeszki w Monterrey. Rewelacja Wimbledonu rozbita

Rozstawiona z numerem drugim Marie Bouzkova szybko straciła szanse na dobry wynik w turnieju WTA 250 w Monterrey. Czeszka przegrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. Niemka Jule Niemeier została rozbita przez Amerykankę Caroline Dolehide.

Marie Bouzkova PAP/EPA / Miguel Sierra / Na zdjęciu: Marie Bouzkova
W Monterrey rozpoczęła się 15. edycja turnieju WTA. Już pierwszego dnia doszło do niespodzianki. Marie Bouzkova (WTA 30) uległa 4:6, 2:6 Annie Karolinie Schmiedlovej (WTA 100). W ciągu godziny i 44 minut Czeszka, ćwierćfinalistka Wimbledonu 2022, wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Słowaczka na przełamanie zamieniła pięć z 10 szans.

Schmiedlova w przeszłości była notowana na 26. miejscu w rankingu, ale od dłuższego czasu nie spisuje się dobrze. W swoim dorobku ma trzy tytuły w WTA Tour. Jeden z nich zdobyła w 2015 roku w Katowicach. Ostatni finał osiągnęła cztery lata temu w Hobart.

Kolejną rywalką Słowaczki będzie Caroline Dolehide (WTA 206), która w 51 minut rozbiła 6:1, 6:0 Jule Niemeier (WTA 69). Niemiecka ćwierćfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu popełniła sześć podwójnych błędów i zmarnowała trzy break pointy. Amerykanka spożytkowała sześć z 10 szans na przełamanie. Zgarnęła 53 z 80 rozegranych punktów (66,3 proc.).

Lin Zhu (WTA 41) wygrała 6:4, 7:6(4) z Anną Bondar (WTA 76). W drugim secie Chinka wróciła z 0:2. W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Węgierka zaserwowała 10 asów, ale trzy razy oddała podanie. W II rundzie Zhu zmierzy się z Rebeccą Marino (WTA 74), która zwyciężyła 7:6(4), 7:6(4) Fernandę Contreras Gomez (WTA 176). Kanadyjka posłała 11 asów i wywalczyła 41 z 49 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Ysaline Bonaventure (WTA 96) pokonała 7:6(5), 4:6, 6:2 Despinę Papamichail (WTA 150). Belgijka prowadziła 7:6, 4:1, ale straciła pięć gemów z rzędu. Na początku trzeciej partii nie brakowało zaciętej walki o każdy punkt. Później Bonaventure opanowała sytuację i skruszyła opór Greczynki.