Zaskakujący przebieg meczu wielkoszlemowych mistrzyń. Amerykanka górą w starciu nastolatek

Petra Kvitova przegrała seta 0:6, ale odwróciła losy meczu z Jeleną Ostapenko w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Coco Gauff odprawiła Lindę Noskovą w starciu nastolatek.

Petra Kvitova WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W Indian Wells doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń w walce o IV rundę. Petra Kvitova (WTA 15) dwa razy triumfowała w Wimbledonie (2011, 2014). Jelena Ostapenko (WTA 25) wygrała Roland Garros (2017). Spotkanie tych tenisistek miało zaskakujący przebieg, bo dwa sety zostały zakończone wynikiem 6:0. Czeszka zwyciężyła 0:6, 6:0, 6:4.

Patrząc tylko na wynik można pomyśleć, że pierwsze dwa sety były totalną dominacją jednej tenisistki. To jednak jest złudne wrażenie, bo nie brakowało w nich twardej walki na przewagi. Kvitova po przegraniu pierwszego seta zdobyła 10 gemów z rzędu. W trzeciej partii Ostapenko ruszyła w pogoń i z 0:4 wyrównała na 4:4. Ostatecznie Czeszka złamała opór rywalki i to ona powalczy o ćwierćfinał.

W trwającym godzinę i 49 minut meczu Kvitova zaserwowała sześć asów, a Ostapenko nie miała żadnego. Czeszka popełniła 11 podwójnych błędów, a Łotyszka zrobiła trzy. Była wiceliderka rankingu pięć razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Podwyższyła na 6-4 bilans spotkań z Ostapenko. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Jessica Pegula.

Coco Gauff (WTA 6) wygrała 6:4, 6:3 z Lindą Noskovą (WTA 54) w starciu tenisistek urodzonych w 2004 roku. W ciągu 77 minut Amerykanka posłała siedem asów i zgarnęła 31 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i spożytkowała trzy z pięciu szans na przełamanie. O ćwierćfinał zmierzy się ze Szwedką Rebeccą Peterson.

Aryna Sabalenka (WTA 2) nie musiała wychodzić na kort. Ukrainka Łesia Curenko (WTA 95) oddała walkowerem mecz z mistrzynią Australian Open. Następną przeciwniczką wiceliderki rankingu będzie Barbora Krejcikova (WTA 16), która zwyciężyła 6:2, 6:7(1), 6:2 Xinyu Wang (WTA 67). Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo miała trzy piłki meczowe przy 6:2, 6:5. Chinka doprowadziła do trzeciej partii, ale w niej wyraźnie lepsza była triumfatorka Rolanda Garrosa 2021.