Nerwowa końcówka w meczu Magdy Linette

Polka i Catherine McNally zagrają w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju Indian Wells. Zwyciężyły z rozstawionymi z numerem czwartym Desirae Krawczyk oraz Demi Schuurs po obronieniu piłki meczowej.

Magda Linette PAP/EPA / Na zdjęciu: Magda Linette
Oba deble zwyciężyły w pierwszym meczu w Indian Wells w dwóch setach. Magda Linette i Catherine McNally wyeliminowały Alicję Rosolską i Monicę Niculescu. Z kolei rozstawione z numerem czwartym Amerykanki poradziły sobie z Petrą Martić oraz Karoliną Pliskovą. W poniedziałek stawką było wejście do ćwierćfinału gry podwójnej.

Tym razem oba duety przegrały po jednym secie. W pierwszym z nich lepsze były Desirae Krawczyk i Demi Schuurs, a zacięta rywalizacja zakończyła się po 46 minutach. Równowaga była do stanu 4:4, a oba deble raz przegrały gema serwisowego. Finisz należał do rozstawionych tenisistek, które raz jeszcze odebrały podanie przeciwniczkom i następnie zamknęły seta w gemie na 6:4.

Magda Linette i Catherine McNally musiały się budzić i zrobiły to od razu na początku drugiego seta. Po przejęciu inicjatywy zdobyły prowadzenie 4:0, co pozwoliło kontrolować wydarzenia na korcie. Po nieco ponad pół godzinie Polka i młoda Amerykanka zwyciężyły 6:1. To oznaczało, że sprawa awansu rozstrzygnie się w super tie-breaku.

Linette i jej młodsza partnerka próbowały pójść za uderzeniem w decydującej rozgrywce. Prowadzenie 7:3 nie okazało się jeszcze wystarczającym kapitałem, ponieważ seria wygranych piłek przez Krawczyk i Schuurs pozwoliła odwrócić wynik na 8:7. Niewiele później Polka musiała bronić piłkę meczową, ale wyszła z tej opresji i wspólnie z Catheriną McNally cieszyła się z awansu po akcji na 11:9.

Następnym przeciwniczkami będą tenisistki lepsze w meczu Shuko Aoyama i Ena Shibahara kontra Nicoole Melichar-Martinez i Ellen Perez.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów
poniedziałek, 13 marca

II runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Catherine McNally (USA) - Desirae Krawczyk (USA, 4) / Demi Schuurs (USA, 4) 4:6, 6:1, 11:9

Czy Magda Linette i Catherine McNally awansują do półfinału Indian Wells?