Zacięte starcie Magdaleny Fręch. Dwie godziny na dwa sety

Polka walczyła przez dwie godziny o wejście do turnieju głównego w Miami. Magdalena Fręch przegrała z Nao Hibino i nie awansowała.

Magdalena Fręch Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch konsekwentnie próbuje swoich sił w kwalifikacjach do turniejów WTA. W Miami jej drugą przeciwniczką była Nao Hibino. W poprzednim meczu Polka pokazała się z dobrej strony i zwyciężyła w dwóch setach z Yleną In-Albon. Ta wygrana pozwalała na optymizm przed drugim starciem z notowaną na 137. miejscu w rankingu WTA Japonką.

Nao Hibino rywalizuje w Stanach Zjednoczonych od ponad miesiąca. Jak dotąd w Austin i Indian Wells kończyło się na wygraniu jednego meczu w kwalifikacjach. Bezpośrednio przed starciem z Fręch tenisistka z Azji sprawiła małe zaskoczenie i zwyciężyła z Rebeką Masarovą.

Półka nie wykorzystała dwóch piłek na przełamanie w pierwszym gemie serwisowym Japonki, za co karą było odebranie podania Fręch w następnym gemie. Hibino zdobyła przewagę, którą następnie pilnowała. Partia zmarnowanych szans Polki zakończyła się wynikiem 6:4 dla Hibino.

Podanie nie trzymało się obu tenisistek. W pierwszym secie połowa gemów kończyła się przełamaniem, a druga partia rozpoczęła się dwiema wygranymi odbierających. Napięcie stopniowo rosło, ponieważ żadnej z zawodniczek nie udawało się wyraźnie oddalić od przeciwniczki i rozstrzygnięcie zapadło w tie-breaku. Na jego początku prowadziła Fręch, ale Japonka zachowała zimną krew i zamknęła mecz piłką na 7:5.