WTA Linz: Jans i Rosolska w półfinale debla

Klaudia Jans i Alicja Rosolska pokonały Sarę Errani i Ioanę Ralucę Olaru 6:3, 6:7(1), 10-5 i awansowały do półfinału turnieju deblowego Generali Ladies rozgrywanego w austriackim Linzu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie polskie tenisistki trzykrotnie przełamały serwis rywalek, same zaś dały sobie odegrać podanie tylko raz.

Drugi set to był festiwal przełamań. Na 12 gemów osiem kończyło się breakami, po cztery z obu stron. W tie-breaku zdecydowanie górą były Errani i Olaru. W super tie breaku Jans i Rosolska przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polki w poprzedniej rundzie wyeliminowały Urszulę Radwańską, która grała w parze z Rosjanką Marią Kondratiewą.

Dla Jans i Rosolskiej to najlepszy wynik od lipca, gdy dotarły do półfinału w Palermo. W kwietniu wygrały one turniej w Marbelli zdobywając swój pierwszy wspólny tytuł. Wcześniej w styczniu doszły do finału w Brisbane.

Ich rywalkami w walce o finał będą rozstawione z numerem trzecim Czeszki Andrea Hlavacková i Lucie Hradecká.

Generali Ladies, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
czwartek, 15 października 2009
wynik

ćwierćfinał gry podwójnej:

Klaudia Jans / Alicja Rosolska (Polska, 2) - Sara Errani / Ioana Raluca Olaru (Włochy/Rumunia) 6:3, 6:7(1), 10-5