Gwiazdy z Top 10 rankingu za burtą! Niesamowity maraton w Miami

Kanadyjka Bianca Andreescu wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari po ponad trzygodzinnym maratonie. Z turnieju WTA 1000 w Miami odpadła też inna tenisistka z Top 10 rankingu, Tunezyjka Ons Jabeur.

Bianca Andreescu Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
W piątek w Miami ma miejsce dokończenie II rundy. Bez wygranego meczu z imprezą pożegnała się Maria Sakkari (WTA 10). Greczynka była wśród 32 tenisistek mających wolne losy. Jej pogromczynią okazała się Bianca Andreescu (WTA 31), triumfatorka US Open 2019. Kanadyjka zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:4 po trzech godzinach i czterech minutach. Kolejną jej rywalką będzie Sofia Kenin lub Anhelina Kalinina.

W całym meczu Andreescu cztery razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Zdobyła o sześć punktów więcej (115-109) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Sakkari. Po raz drugi trafiły na siebie w Miami. Dwa lata temu w półfinale również lepsza była Kanadyjka po maratonie.

Ons Jabeur (WTA 5) przegrała 2:6, 2:6 z Warwarą Graczewą (WTA 54). W ciągu 71 minut Tunezyjka wykorzystała tylko jeden z czterech break pointów. Jej rywalka na przełamanie zamieniła pięć z sześciu szans. Jabeur po Australian Open przeszła operację kolana i w lutym nie wystąpiła w żadnym turnieju na Bliskim Wschodzie. Wróciła w Indian Wells, gdzie pokonała w trzech setach Magdalenę Fręch, by w III rundzie nie dać rady Markecie Vondrousovej.

Barbora Krejcikova (WTA 13) wygrała 6:3, 6:2 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 45). W ciągu 68 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 zgarnęła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała pięć z siedmiu break pointów. Marketa Vondrousova (WTA 103) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Weronikę Kudermetową (WTA 11). Finalistka Rolanda Garrosa 2019 uzyskała pięć przełamań.

W III rundzie są też trzy inne Czeszki. Karolina Pliskova (WTA 17) wygrała 6:2, 6:4 z Xinyu Wang (WTA 61). W drugim secie była liderka rankingu od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. Marie Bouzkova (WTA 36) zaserwowała dziewięć asów i zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3 Annę Blinkową (WTA 63). Karolina Muchova (WTA 55) wykorzystała cztery z sześciu break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Lin Zhu (WTA 40).