Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z francuskim weteranem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Adrian Mannarino

Adrian Mannarino będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W sobotę Francuz w trzech setach pokonał Bena Sheltona.

To był mecz pokoleń. W II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami naprzeciw siebie stanęli 34-letni Adrian Mannarino i Ben Shelton, 20-latek. Lepszy okazał się starszy i niżej notowany Francuz, który zwyciężył 6:4, 3:6, 6:1.

Pojedynek miał wiele zwrotów sytuacji. Obaj grali zrywami i mieli problemy z ustabilizowaniem swojego tenisa na optymalnym poziomie. W decydującym secie bardziej konsekwentny i regularny okazał się Mannarino, który też lepiej serwował oraz returnował, w efekcie po 100 minutach cieszył się ze zwycięstwa.

Tym samym to Mannarino będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie. Francuz to aktualnie 62. singlista świata (najwyżej był 22.). W trakcie 19 sezonów zawodowej kariery zdobył dwa singlowe tytuły w głównym cyklu, a w Wielkim Szlemie najdalej dotarł do 1/8 finału (w Australian Open i trzykrotnie w Wimbledonie).

Hurkacz i Mannarino grali ze sobą dotychczas trzy razy. Bilans wynosi 2-1 dla Polaka, który wygrywał w 2021 roku w Rotterdamie i w 2022 w Paryżu. W Australian Open 2022 lepszy był Francuz.

Mecz Hurkacza z Mannarino odbędzie się w poniedziałek.

Miami Open, Miami (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów sobota, 25 kwietnia