Znów podbiła Bogotę. Historyczny triumf Niemki

Tatjana Maria została drugą tenisistką, która obroniła tytuł w turnieju w Bogocie (WTA 250). W finale Niemka pokonała Amerykankę Peyton Stearns.

Tatjana Maria Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Tatjana Maria
W Bogocie odbyła się 25. edycja turnieju WTA. W finale doszło do starcia broniącej tytułu Tatjany Marii (WTA 66) z debiutantką Peyton Stearns (WTA 116). Wcześniej najlepszym wynikiem Amerykanki w WTA Tour był ćwierćfinał w Austin z ubiegłego miesiąca. 21-letnia tenisistka stawiła twardy opór Niemce, ale ostatecznie przegrała 3:6, 6:2, 4:6.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Maria uzyskała na 3:1. W drugim Niemka wykorzystała break pointa na 2:1, ale straciła pięć kolejnych gemów. W trzeciej partii znów doszło do jednego przełamania. Półfinalistka Wimbledonu 2022 zaliczyła je na 3:2.

Mecz trwał dwie godziny i trzy minuty. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania i zdobyły po 85 punktów. Maria zaserwowała sześć asów. Było to pierwsze spotkanie Niemki ze Stearns.

Maria obroniła tytuł w Bogocie jako druga tenisistka. Kolumbijka Fabiola Zuluaga triumfowała w tym turnieju cztery razy, w tym w latach 2002-2004. Poza tym w Bogocie dwa triumfy lub więcej odniosły jeszcze Paola Suarez (1998, 2001) i Lourdes Dominguez (2006, 2011).

35-letnia Maria ma teraz w głównym cyklu bilans singlowych finałów 3-0. Pierwszy tytuł zdobyła w 2018 roku na Majorce.