Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z rozstawionym Chorwatem

Borna Corić będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W piątek rozstawiony z numerem 17. Chorwat bez straty seta pokonał Hugo Gastona.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić
Piątkowe mecze II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie przyniosły porażki kilku rozstawionych tenisistów. Jednak Borna Corić uniknął wpadki. Oznaczony numerem 17. Chorwat sprostał roli faworyta i pokonał 6:3, 6:3 posiadacza dzikiej karty Hugo Gastona.

Przewaga Coricia nie podlegała dyskusji. Chorwat był regularniejszy i skuteczniejszy w wymianach oraz lepiej serwował. W obu setach szybko wychodził na prowadzenie z przełamaniem, po czym spokojnie utrzymywał przewagę.

Tym samym Cprić awansował do III rundy, gdzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 12. Hubertem Hurkaczem. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 2-1 dla Chorwata, który wygrał też ich jedyne spotkanie na mączce - w 2019 roku w Monte Carlo.

26-latek z Zagrzebia to aktualnie 20. singlista rankingu. Najwyżej był 12. W zawodowej karierze zdobył trzy tytuły w głównym cyklu, w tym jeden rangi Masters 1000 (w zeszłym roku w Cincinnati), oraz zagrał w pięciu finałach. Jego najlepszym wielkoszlemowym rezultatem jest ćwierćfinał US Open 2020.

Mecz Hurkacza z Coriciem odbędzie się w niedzielę.