Nie poszli za ciosem. Dwa sety w meczu Jana Zielińskiego

Jan Zieliński i Hugo Nys zagrali w niedzielę o miejsce w ćwierćfinale turnieju debla zawodów ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Po dwusetowym meczu górą okazali się rywale.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W sobotę Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali na inaugurację zmagań w Mutua Madrid Open 2023 austriacki duet Alexander Erler i Lucas Miedler (więcej tutaj). W niedzielnym meczu II rundy czekał na nich rozstawiony z ósmym numerem meksykańsko-francuski duet Santiago Gonzalez i Edouard Roger-Vasselin.

Zieliński i Nys musieli uznać wyższość Gonzaleza i Rogera-Vasselina. W pierwszym secie jedyne przełamanie wywalczyli rywale w trzecim gemie i do końca utrzymali przewagę.

W drugiej partii Meksykanin i Francuz wywalczyli breaki w pierwszym oraz piątym gemie. Dopiero przy wyniku 2:5 Polak i Monakijczyk mieli swoje okazje na przełamanie, ale przeciwnicy utrzymali podanie ze stanu 0-40 i po 68 minutach wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Zieliński i Nys przegrali ostatecznie 4:6, 2:6 i zakończyli występ w Madrycie na etapie II rundy. Otrzymają za to po 90 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 29300 euro do podziału. Nasz reprezentant i jego partner wygrali zaledwie dwa spotkania w głównym cyklu od osiągnięcia finału w wielkoszlemowym Australian Open 2023.

Zwycięski duet Gonzalez i Roger-Vasselin wywalczył w Madrycie już 180 punktów oraz zdobył czek na kwotę 54840 euro. We wtorek rozegra mecz ćwierćfinałowy, a na ich drodze staną Włoch Simone Bolelli i Francuz Fabrice Martin.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
niedziela, 30 kwietnia

II runda gry podwójnej:

Santiago Gonzalez (Meksyk, 8) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 8) - Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 6:4, 6:2

Czy Jan Zieliński i Hugo Nys awansują do ATP Finals 2023?