Koniec serii finałów Holgera Rune. Reprezentant gospodarzy sprawił niespodziankę

Holger Rune odpadł w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W niedzielną noc Duńczyk po decydującym tie breaku przegrał z Alejandro Davidovichem. Hiszpan zmierzy się teraz z Borną Coriciem.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Holger Rune
Po finale w Monte Carlo i tytule w Monachium Holger Rune z pewnością liczy na dobry rezultat w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Tymczasem z imprezą w stolicy Hiszpanii pożegnał się już w III rundzie. W niedzielę, po 175-minutowej batalii zakończonej o godz. 1:08, rozstawiony z numerem szóstym Duńczyk przegrał 6:7(1), 7:5, 6:7(5) z Alejandro Davidovichem.

Mecz miał wszystko, czego oczekuje sympatyk tenisa - wysoki poziom, wspaniałe wymiany, zmiany sytuacji, napięcie i kontrowersje. W decydującym secie Davidovich prowadził już 5:3, ale roztrwonił przewagę. W tie breaku jednak wykazał zimnej krwi i po ostatniej piłce meczu mógł skakać z radości, ciesząc się z sukcesu.

Davidovich w niedzielę zapisał na swoim koncie dwa asy, trzy przełamania i 43 zagrania kończące. W IV rundzie rozstawiony z numerem 29. Hiszpan zmierzy się z Borną Coriciem, który w niedzielę wyeliminował Huberta Hurkacza.

Trwa piękny sen Daniela Altmaiera. Niemiec, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, wygrał 7:6(3), 6:3 z rodakiem, kwalifikantem Yannickiem Hanfmannem, i pierwszy raz w karierze awansował do 1/8 finału imprezy Masters 1000. Jego kolejnym rywalem będzie Jaume Munar.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
niedziela, 30 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 29) - Holger Rune (Dania, 6) 7:6(1), 5:7, 7:6(5)
Daniel Altmaier (Niemcy, LL) - Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) 7:6(3), 6:3