Carlos Alcaraz nie zawodzi oczekiwań. Hiszpan pierwszym półfinalistą

Carlos Alcaraz został pierwszym półfinalistą rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W środę broniący tytułu Hiszpan bez straty seta pokonał Karena Chaczanowa.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Pierwszy ćwierćfinał turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie był najbardziej wyczekiwany przez miejscowych fanów. Idol gospodarzy, Carlos Alcaraz, zmierzył się bowiem z Karenem Chaczanowem. Hiszpan nie sprawił zawodu i zwyciężył 6:4, 7:5.

Alcaraz od początku meczu mógł liczyć na żywiołowy doping kibiców. Sam starał się odwdzięczyć efektowną i efektywną grą. Jednak nie było mu łatwo, bo Chaczanow dysponował atutami, aby nawiązywać wyrównaną walkę z faworyzowanym przeciwnikiem.

O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie, jakie Alcaraz zdobył przy stanie 3:3. Z kolei w drugiej partii 19-latek Murcji miał już zdecydowanie trudniej i przegrywał 2:5. Popisał się jednak wspaniałym finiszem i zdobył pięć końcowych gemów z rzędu.

- Było bardzo trudno - przyznał Hiszpan, cytowany przez atptour.com. - Pierwszy set był wyrównany, a w drugim wysoko przegrywałem. Na szczęście wiedziałem, że będę miał swoje szanse i próbowałem je wykorzystywać. Jestem naprawdę zadowolony, że zdołałem przez to przejść - podkreślił.

Mecz trwał 110 minut. W tym czasie Alcaraz zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał 31 zagrań kończących i popełnił sześć niewymuszonych błędów. Z kolei Chaczanowowi zapisano jednego asa, 18 uderzeń wygrywających oraz siedem pomyłek własnych.

W półfinale najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Alcaraz zmierzy się z Danielem Altmaierem bądź z Borną Coriciem.