Rozczarowanie dla Magdaleny Fręch. Polka mogła liczyć na więcej

Pozytywny występ w Madrycie nie przełożył się na sukces w Challengerze w Saint Malo. Magdalena Fręch pożegnała się z francuskim turniejem na kortach ziemnych po porażce z Katie Volynets.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Przygoda Magdaleny Fręch na kortach ziemnych w Saint Malo zakończyła się po trzecim meczu. Wygrana z Elsą Jacquemont okazała się ostatnią Polki w Challengerze. W piątek została wyeliminowana przez będącą trzy pozycje niżej w rankingu WTA Katie Volynets.

Oba sety zakończyły się wynikiem 6:3 dla Amerykanki. W pierwszej partii wyrównana walka była do stanu 3:3, po czym Katie Voynets dwa razy odebrała podanie Magdalenie Fręch, a do tego dołożyła wygranie gema przy własnym serwisie. Tym samym reprezentantka USA była blisko awansu do półfinału w Saint Malo.

W drugim secie Magdalena Fręch nie znalazła dobrego rytmu, a nierozstawiona tenisistka poszła za uderzeniem. Polka straciła podanie dwukrotnie i tylko raz przełamała serwis przeciwniczki. Tym samym sytuacja na korcie była kontrolowana przez Katie Voynets. To ona w sobotnim półfinale rzuci wyzwanie Greet Minnen.

Z kolei Magdalena Fręch nie poprawiła złego bilansu w meczach z Amerykankami i zmarnowała szansę na wyraźne przesunięcie się w górę rankingu WTA. W poprzednim sezonie doszła do finału w Saint Malo, a w 2023 roku pożegnała się z turniejem w ćwierćfinale.