Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala. Amerykanin na drodze Polaka

J.J. Wolf będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W czwartek Amerykanin bez straty seta pokonał "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, Hugo Grenier.

Marcin Motyka
Jeffrey John Wolf Getty Images / Ken Murray/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Jeffrey John Wolf
Jeffrey John Wolf I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie miał zmierzyć się z Quentinem Halysem. Lecz Francuz wycofał się, a jego miejsce jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji zajął rodak, Hugo Grenier. Zmiana rywala nie przeszkodziła jednak Amerykaninowi, który sprostał roli faworyta i zwyciężył 7:5, 7:5.

W pierwszym secie Wolf prowadził już 5:2, ale serwując po zwycięstwo nie wytrzymał presji i pozwolił przeciwnikowi wyrównać na 5:5. W 12. gemie jednak znów wywalczył breaka i dzięki temu wygrał tę odsłonę. W drugiej partii Amerykanin ponownie przy stanie 6:5 odebrał serwis Grenierowi, czym przypieczętował swój triumf.

Wolf w ciągu 105 minut gry zaserwował cztery asy, jeden raz został przełamany, miał trzy break pointy i wszystkie wykorzystał, posłał 24 zagrania kończące i popełnił ledwie trzy niewymuszone błędy.

Tym samym Wolf został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem 14. Huberta Hurkacza. 24-latek z Cincinnati aktualnie zajmuje 54. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 39. (w lutym tego roku). W trwającej od sezonu 2019 zawodowej karierze nie zdobył tytułu rangi ATP Tour i jeden raz zagrał w finale (w 2022 roku we Florencji). W imprezach wielkoszlemowych jego najlepszym rezultatem jest 1/8 finału Australian Open 2023.

Hurkacz i Wolf zagrają ze sobą pierwszy raz. Mecz odbędzie się w sobotę.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)