Kolejna gigantyczna sensacja w Rzymie! Idze ubyła wielka rywalka

Rozstawiona z numerem czwartym Ons Jabeur nie gra już w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Ubiegłoroczna finalistka odpadła po porażce z Hiszpanką Paulą Badosą.

Ons Jabeur PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 7) w tym roku walczy ze zdrowotnymi problemami. Wydawało się, że na kortach ziemnych odzyskuje formę. W Charleston zdobyła tytuł. W Stuttgarcie doszła do półfinału, ale skreczowała w spotkaniu z Igą Świątek. Tunezyjka wycofała się z turnieju w Madrycie i nie broniła tytułu. W Rzymie odpadła w II rundzie po porażce 1:6, 4:6 z Paulą Badosą (WTA 35).

W pierwszym secie Jabeur jedyny gem zdobyła przy 0:5. W drugiej partii było więcej walki, ale Tunezyjka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W ciągu 70 minut Badosa spożytkowała pięć z dziewięciu break pointów. Było to piąte starcie dwóch byłych wiceliderek rankingu. Bilans to teraz 4-1 dla Hiszpanki, która też ma za sobą zdrowotne zawirowania.

Jabeur przed rokiem doszła w Rzymie do finału. Przegrała w nim 2:6, 2:6 z Igą Świątek. Tunezyjka w ubiegłym sezonie osiągnęła największe sukcesy. Zaliczyła dwa wielkoszlemowe finały (Wimbledon, US Open). W swoim dorobku ma cztery tytuły w głównym cyklu, z czego jeden rangi WTA 1000 (Madryt 2022).

Maria Sakkari (WTA 8) wygrała 6:1, 6:3 z Barborą Strycovą (WTA 1103). W trwającym 80 minut meczu Greczynka wywalczyła 25 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła sześć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. Strycova, półfinalistka Wimbledonu 2019, niedawno wznowiła karierę po urodzeniu dziecka.

Donna Vekić (WTA 24) pokonała 3:6, 6:3, 6:3 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 44). Chorwatka wróciła ze stanu 3:6, 1:3. W pierwszym secie roztrwoniła prowadzenie 3:1, a w drugim dla odmiany od 1:3 zgarnęła pięć gemów z rzędu. Spotkanie trwało dwie godziny i 16 minut. Vekić miała 20 break pointów i uzyskała sześć przełamań.

Karolina Muchova (WTA 52) zwyciężyła 3:6, 6:3, 7:5 Martinę Trevisan (WTA 18). Trzeci set miał niesamowity przebieg. Czeszka prowadziła 4:0, by później przegrywać 4:5. W 10. gemie obroniła piłkę meczową, następnie zaliczyła przełamanie na 6:5 i przypieczętowała awans serwisem. Julia Grabher (WTA 89) wygrała 7:6(4), 5:7, 6:3 z Jil Teichmann (WTA 58) po dwóch godzinach i 51 minutach. Austriaczka popełniła 13 podwójnych błędów i zdobyła o 12 punktów mniej (101-113), ale zagra w III rundzie.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Program i wyniki turnieju kobiet

Co tam się wydarzyło?! Potężna sensacja w meczu Sabalenki!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur wygra wielkoszlemowy turniej?