WTA Luksemburg: Dobry początek Jans i Rosolskiej

Klaudia Jans i Alicja Rosolska (nr 3) pokonały Julię Fedak i Katalin Marosi 7:5, 6:7(2), 10-4 w pierwszej rundzie turnieju BGL Luxembourg Open (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W dziewiątym gemie polskie tenisistki przełamały Fedak i Marosi, ale nie wykorzystały szansy na zakończenie seta przy własnym podaniu i po 10 gemach był remis 5:5. Drugi raz Jans i Rosolska szansy nie zmarnowały i po zaliczeniu kolejnego breaka przypieczętowały zwycięstwo w pierwszym secie własnym serwisem.

W drugim secie Fedak i Marosi przełamały Polki, obejmując prowadzenie 5:3. Jans i Rosolska odrobiły straty i wyrównały stan na 5:5, by potem jednak przegrać w tiebreaku.

W super tiebreaku Jans i Rosolska były już zdecydowanie lepsze.

W niedzielę Polki doszły do finału imprezy w Linzu, przegrywając z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Słowenką Kateriną Srebotnik. Poza tym w tym sezonie jeszcze dwukrotnie grały w finale. W kwietniu w Marbelli zdobyły swój pierwszy wspólny tytuł, pokonując Anabel Medinę Garrigues i Virginię Ruano Pascual.

BGL Luxembourg Open, Luksemburg
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
wtorek, 20 października 2009

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans / Alicja Rosolska (Polska, 3) - Julia Fedak / Katalin Marosi (Ukraina/Węgry) 7:5, 6:7(2), 10-4