KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ATP Sztokholm: Pogromca Janowicza jest w 1/8 finału

Dwóch z czterech kwalifikantów jest w 1/8 finału halowego turnieju ATP w Sztokholmie (pula nagród 600 tys. euro), gdzie publiczność czeka na środę i pierwszy występ ulubieńca, Robina Söderlinga, nowego przedstawiciela światowego Top10.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Drugiego dnia rywalizacji gospodarze dopingowali Andreasa Vinciguerrę, który łatwo uległ Belgowi Olivierowi Rochus. Niespodzianką była porażka jedynego grającego we wtorek z rozstawionych zawodników, Andreasa Becka (ATP 37, jedno miejsce od najlepszego w karierze), pogromionego przez Arnaud Clémenta (ATP 138).

31-letni francuski kwalifikant, który wygrał w tym sezonie tylko 7 meczów, w 1/8 finału zmierzy się z triumfatorem challengera we Wrocławiu Michaelem Berrerem, a najtrudniejszą przeprawę w sztokholmskiej hali Kungliga miał do tej pory z Jerzym Janowiczem w decydującej fazie eliminacji w poniedziałek.

Nie było emocji w starciu doświadczenia z młodością, gdy finalista z 2001 roku Fin Jarkko Nieminen oddał tylko dwa gemy o dekadę młodszemu Grigorowi Dimitrowowi, ubiegłorocznemu zwycięzcy juniorskiego Wimbledonu.

W środę grają o najlepszą szesnastkę trzej najwyżej notowani uczestnicy imprezy: oprócz Söderlinga, Niemiec Tommy Haas i Hiszpan Juan Carlos Ferrero.

If Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 600 tys. euro
wtorek, 20 października 2009

I runda gry pojedynczej:

Arnaud Clément (Francja, Q) - Andreas Beck (Niemcy, 5) 6:4, 6:2
Michael Berrer (Niemcy, Q) - Henri Kontinen (Finlandia, Q) 7:5, 7:6(7)
Thomaz Bellucci (Brazylia) - Frederik Nielsen (Dania, Q) 7:6(6), 6:3
Olivier Rochus (Belgia) - Andreas Vinciguerra (Szwecja, WC) 6:3, 6:2
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, WC) 6:0, 6:2
Robert Kendrick (USA) - Óscar Hernández (Hiszpania) 6:3, 6:4
Andreas Seppi (Włochy) - Victor Crivoi (Rumunia) 6:4, 6:1

do rozegrania:

Robin Söderling (Szwecja, 1) - Giovanni Lapentti (Ekwador, LL)
Florent Serra (Francja) - Tommy Haas (Niemcy, 2)
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 3) - Marcos Baghdatis (Cypr)
Feliciano López (Hiszpania, 8) - Ernests Gulbis (Łotwa)

I runda gry podwójnej:

Bruno Soares (Brazylia, 1) / Kevin Ullyett (Zimbabwe, 1) - Patrik Brydolf (Szwecja, WC) / Andreas Siljestrom (Szwecja, WC) 7:6(1), 6:3

Jordan Kerr (Australia, 3) / Travis Parrot (USA, 3) - Marcelo Melo (Brazylia) / Andre Sa (Brazylia) 6:2, 6:1

Benjamin Becker (Niemcy) / Davis Skoch (Czechy) - Lucas Arnold (Argentyna) / Juan Mónaco (Argentyna) 6:0, 7:6(3)

Feliciano López (Hiszpania) / Marc López (Hiszpania) - Guillermo García-López (Hiszpania) / Peter Luczak (Australia) 7:5, 6:3

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
  • Corto Zgłoś komentarz
    Janówka dzielnie walczył z tym Francuzikiem ale zabrakło mu doświadczenia w tie-break'ach. No i szkoda, że nie ma wyższego rankingu bo dostałby się do turnieju jako LL
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×