Próbował oszukać sędziego. Otrzymał potężną karę

Na Hugo Gastona za turniej w Madrycie została nałożona wysoka grzywna. To pokłosie niesportowego zachowania podczas jednej z wymian w trakcie starcia z Borną Coriciem.

Małgorzata Boluk
Hugo Gaston Getty Images / Guenther Iby/SEPA.Media / Na zdjęciu: Hugo Gaston
Do incydentu z udziałem francuskiego tenisisty doszło w 1/32 finału zmagań w Madrycie w pierwszym secie starcia z wyżej notowanym Borną Coriciem (16. ATP). Hugo Gaston (108. ATP) chciał na arbitrze wymusić powtórzenie punktu i umyślnie wprowadził do gry piłeczkę, którą trzymał w kieszeni, a to wszystko przy setbolu dla Chorwata.

Próba oszustwa została dostrzeżona przez sędziego. Nie dość, że Francuz sportowo nie "obronił się" i przegrał w dwóch partiach (3:6, 3:6), to jeszcze przyjdzie mu zapłacić potężną karę finansową.

Jak informuje "L'Equipe", na Hugo Gastona została nałożona grzywna w wysokości 144 tysięcy euro. Jeśli tenisista w ciągu najbliższego roku nie dopuści się podobnego zachowania na korcie, kara zostanie zmniejszona o połowę.

Sęk też w tym, że to nie pierwsza taka zagrywka w wykonaniu francuskiego zawodnika. W roku 2023 to już jego czwarty występek.

Kolejnym turniejem, w którym weźmie udział Francuz będzie Roland Garros, zaplanowany na 28 maja - 11 czerwca. Hugo Gaston zagra w Paryżu dzięki "dzikiej karcie".