WTA Luksemburg: Porażka Uli Radwańskiej w deblu

Urszula Radwańska i Julia Goerges odpadły w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej BGL Luxembourg Open rozgrywanego w Luksemburgu (z pulą nagród 220 tys. dolarów). Polka i Niemka uległy Ivecie Benesovej i Barborze Zahlavovej Strycovej 7:6(12), 3:6, 8-10

Pierwszego niezwykle zaciętego seta Goerges i Radwańska wygrały w tiebreaku po blisko godzinie walki. W drugim secie Benesova i Zahlavova Strycova objęły prowadzenie 4:1 i spokojnie doprowadziły go do końca. W super tiebreaku Niemka i Polka prowadziły 8-5, ale od tego momentu przegrały pięć piłek z rzędu.

W całym spotkaniu, które trwało jedną godzinę i 37 minut Zahlavova i Benesova wykorzystały cztery z ośmiu break pointów. Radwańska i Goerges wykazały się w tym elemencie 100 proc. skutecznością, ale miały tylko trzy okazje na przełamanie rywalek.

BGL Luxembourg Open, Luksemburg
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
środa, 21 października 2009

I runda gry podwójnej:

Iveta Benesova / Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 2) - Julia Goerges / Urszula Radwańska (Niemcy/Polska) 6:7(12), 6:3, 10-8