Iga Świątek niczym Hubert Hurkacz. Sprawdź, ile już zarobiła w Paryżu

Iga Świątek ponownie wygrała mecz w Rolandzie Garrosie wynikiem 6:4, 6:0. Tym razem jej wyższość musiała uznać Amerykanka Claire Liu. Sprawdź, ile liderka światowego rankingu zarobiła już w Paryżu.

JF
Iga Świątek PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Iga Świątek
W pierwszej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Iga Świątek nie miała łatwej przeprawy tylko w pierwszym secie. Ostatecznie udało jej się go zwyciężyć 6:4, by w kolejnym nie stracić żadnego gema w starciu z Cristiną Bucsą.

Identyczny wynik padł w kolejnym meczu z udziałem naszej tenisistki. Claire Liu w pierwszym secie była w stanie ugrać cztery gemy, a później była bezradna na znakomicie grającą Świątek.

We francuskim turnieju pula nagród wynosi 49,6 miliona euro (223,6 mln złotych). Po połowie przeznaczono na imprezy dla kobiet i mężczyzn. Za zwycięstwo można zainkasować 2,3 mln euro (10,423 mln złotych).

Tym samym liderka światowego rankingu zarobiła już 142 tysiące euro, co w przeliczeniu daje kwotę 634,5 tys. złotych. To efekt awansu do trzeciej rundy Wielkiego Szlema. A zysk powiększy się, jeżeli Polka wyeliminuje Xinyu Wang.

Jeżeli Świątek pokona kolejną przeciwniczkę i tym samym awansuje do czwartej rundy Rolanda Garrosa, zainkasuje 240 tys. euro. A przeliczając to na złotówki, daje to kwotę 1,088 tys. złotych.

Przypomnijmy, że nasza tenisistka na paryskiej mączce broni tytułu wywalczonego przed rokiem. W dodatku musi zanotować dobry wynik, by w światowym rankingu WTA nie wyprzedziła jej Aryna Sabalenka.