Iga Świątek już w ćwierćfinale. Z kim zagra w następnym meczu?

Iga Świątek rozpoczęła drugi tydzień Rolanda Garrosa. Polka awansowała do ćwierćfinału i trzy wygrane mecze dzielą ją od zdobycia trofeum. Następną przeciwniczką reprezentantki Polski będzie Coco Gauff.

Iga Świątek Instagram / oficjalny profil / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek ma za sobą cztery wygrane mecze w tegorocznym Roland Garros. Polka jest na dobrej drodze do trzeciego w karierze wielkoszlemowego zwycięstwa na kortach ziemnych w Paryżu. W tym roku broni trofeum i jest coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć.

Polka zagrała w poniedziałek z Łesią Curenko. Zanim spotkała się na korcie z Ukrainką, odniosła zwycięstwa w dwóch setach z Cristiną Bucsą, Claire Liu oraz Xinyu Wang. Świątek sprawiała wrażenie tenisistki, która rozpędza się w Paryżu.

We wcześniejszych meczach z Ukrainką Polka radziła sobie dobrze. Do dwóch konfrontacji doszło na kortach ziemnych i w obu Świątek pozwoliła sobie na oddanie zaledwie dwóch gemów. W poniedziałek przegrała z kolei jednego gema, a mecz zakończył się przy stanie 5:1 w pierwszym secie z powodu problemów zdrowotnych Curenki.

Przeciwniczką Igi Świątek w ćwierćfinale będzie Coco Gauff. Amerykanka w poniedziałek zwyciężyła w dwóch setach z Anną Karoliną Schmiedlovą. W poprzednim sezonie Świątek zagrała z Gauff w finale Rolanda Garrosa i lepsza okazała się Europejka. Gauff nadal stara się o pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek będzie najlepsza w Roland Garros 2023?