Dramat w Nowej Kachowce. Ukrainka pokazała, jak wygląda jej dom

We wtorek Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze w Nowej Kachowce. Woda wdarła się już do wielu okolicznych miejscowości. To, jak wygląda okolica, pokazała ukraińska tenisistka Anhelina Kalinina.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
zapora w Nowej Kachowce PAP/EPA / OFFICIAL CHANNEL OF THE PRESIDENT OF UKRAINE VOLODYMYR ZELENSKIY / Na zdjęciu: zapora w Nowej Kachowce
We wtorek 6 czerwca ukraińskie Dowództwo Operacyjne Południe przekazało, że Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. To obiekt strategiczny - dostarczał energię oraz wodę. Stanowił też element ciągu komunikacyjnego. Rosyjskie wojska w ten sposób postanowiły uderzyć w ważną infrastrukturę.

Z regionu wciąż napływają nowe wiadomości, zgodnie z którymi zbiornik znajdujący się nad tamą w Nowej Kachowce opróżni się w ciągu najbliższych czterech dni. To oznacza koszmar dla okolicznych mieszkańców. Zagrożony jest choćby 300-tysięczny Chersoń. Woda już zalała kilkanaście miejscowości.

To, jak wyglądają okolice Nowej Kachowki, pokazała tenisistka Anhelina Kalinina. Sklasyfikowana w rankingu WTA na 26. miejscu Ukrainka urodziła się właśnie w tym mieście. Filmik opublikowała w mediach społecznościowych. Można go zobaczyć poniżej.

"Mój dom. Moje dzieciństwo" - napisała Kalinina. Na nagraniu widać, jak wielka woda niszczy wszystko, co spotyka na swojej drodze.

Zalany został już m.in. piłkarski stadion, gdzie swoje mecze rozgrywał klub Energia. Znalazł się on całkowicie pod wodą. Na obiekcie - sportowym sercu Nowej Kachowki - znajdowały się też boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, ring bokserski, kompleks do łucznictwa, a także arena lekkoatletyczna.

Czytaj także:
Rosjanka po zdrowotnych przejściach zatrzymana. Znamy pierwszą półfinalistkę
Aryna Sabalenka zatrzymała marsz. Koniec pięknej serii

ZOBACZ WIDEO: Radwańska trenowała w Monaco. Tylko spójrz z kim


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×