Młodzi brylują na londyńskiej trawie. Koniec zwycięskiej serii Amerykanina

Młodzi i utalentowani Holger Rune, Lorenzo Musetti i Sebastian Korda w środę awansowali do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Londynie. Ten ostatni zakończył serię zwycięstw Francesa Tiafoe'a.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Holger Rune
Trawa jest najgorszą nawierzchnią dla Holgera Rune. Jednak w turnieju ATP w Londynie Duńczyk rozegrał już dwa mecze i oba wygrał bez straty seta. W środę ani razu nie został przełamany i pokonał 6:3, 6:4 posiadacza dzikiej karty Ryana Penistona, w efekcie wywalczył awans do ćwierćfinału.

- W zeszłym roku przegrałem z Ryanem w Eastbourne, więc wiedziałem, co mnie czeka. Jest niebezpieczny. Zmusza cię do biegania na korcie, a na trawie poruszanie się jest trudniejsze, dlatego cieszę się, że przez to przeszedłem - skomentował rozstawiony z numerem drugim Rune, cytowany przez atptour.com.

W pierwszym w karierze ćwierćfinale na trawie 20-latek z Gentofte zmierzy się z innym tenisistą młodego pokolenia, Lorenzo Musettim. 21-letni Włoch, turniejowa "szóstka", wygrał 6:4, 4:6, 6:4 z Benem Sheltonem.

Na pięciu z rzędu dobiegła końca zwycięskich meczów Francesa Tiafoe'a. Oznaczony numerem czwartym w Londynie Amerykanin, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Stuttgarcie, w środę przegrał 6:7(2), 3:6 z młodszym rodakiem, Sebastianem Kordą.

Kolejnym rywalem 22-letniego Kordy będzie najstarszy z tenisistów, którzy dotychczas zameldowali się w 1/4 finału, Cameron Norrie, turniejowa "piątka". Brytyjczyk, 27-latek, odrobił stratę seta i po dwugodzinnym pojedynku okazał się lepszy od Jordana Thompsona.

Cinch Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 2,195 mln euro
środa, 21 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 2) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 5) - Jordan Thompson (Australia, SE) 4:6, 6:3, 6:2
Lorenzo Musetti (Włochy, 6) - Ben Shelton (USA) 6:4, 4:6, 6:4
Sebastian Korda (USA) - Frances Tiafoe (USA, 4) 7:6(2), 6:3