Krejcikova nie zwalnia tempa. Udzieliła lekcji młodej rodaczce

Barbora Krejcikova nie trwoni sił na trawie w Birmingham (WTA 250). W piątek Czeszka rozprawiła się ze swoją rodaczką Lindą Fruhvirtovą i pozostaje bez straconego seta w turnieju.

Barbora Krejcikova Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W Birmingham Barbora Krejcikova (WTA 12) jest najwyżej rozstawioną tenisistką. Bardzo dobrze wywiązuje się z roli faworytki. W trzech meczach nie straciła nawet seta. W ćwierćfinale czeska mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 pokonała 6:3, 6:2 swoją rodaczkę, 18-letnią Lindę Fruhvirtovą (WTA 57).

W ciągu 72 minut Krejcikova zaserwowała sześć asów i zdobyła 36 z 44 punktów przy swoim podaniu. Wykorzystała trzy z pięciu break pointów i nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie. Było to drugie starcie czeskich tenisistek. W 2020 roku w Pradze Krejcikova oddała Fruhvirtovej cztery gemy.

Kolejną rywalką Krejcikovej będzie Lin Zhu (WTA 39), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Rebeccę Marino (WTA 90). Mecz trwał dwie godziny i sześć minut. Kanadyjka posłała 10 asów, ale też popełniła siedem podwójnych błędów. Chinka zgarnęła 42 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć z siedmiu break pointów i spożytkowała pięć z 12 szans na przełamanie.

Anastazja Potapowa (WTA 21) wygrała 4:6, 6:3, 6:4 z Harriet Dart (WTA 134) po dwóch godzinach i sześciu minutach. Tenisistka z Chimek wywalczyła 38 z 53 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. W półfinale spotka się z Jeleną Ostapenko.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)