Trzygodzinny finał w Gdańsku. Mistrzyni kontynuuje zwycięską passę

Dużo emocji dostarczył finał zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Gdańsku. Po trzysetowym boju z tytułu cieszyła się Carolina Kuhl, która pokonała Ginę Feistel.

Rafał Smoliński
Gina Feistel Materiały prasowe / Marta Kurzacz/GAT Gdańsk / Na zdjęciu: Gina Feistel
O tytuł na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej (turniej zaliczany jest do PZT Polish Tour - Narodowych Puchar Polski) zagrały oznaczona "czwórką" Gina Feistel (WTA 801) i rozstawiona z "dwójką" Carolina Kuhl (WTA 533). Spotkanie trwało aż trzy godziny i 10 minut, a zakończyło się zwycięstwem Niemki 2:6, 6:2, 7:6(5).

Polka nie była faworytką tego pojedynku, ale może żałować swoich szans. W pierwszym secie udało się jej przełamać serwis przeciwniczki w czwartym oraz ósmym gemie i objąć prowadzenie w meczu.

Po wyrównanym początku drugiej odsłony Kuhl przejęła inicjatywę na korcie. Feistel odrobiła co prawda breaka i wyrównała na po 2, ale kolejne gemy należały do przeciwniczki. Reprezentantka Niemiec wyraźnie się rozkręciła i po dwóch przełamaniach zamknęła seta.

Najwięcej emocji było w trzeciej partii. Otworzyła ją seria przełamań, którą jako pierwsza zakończyła Feistel. 20-latka prowadziła już nawet 4:2 i 40-0, lecz nie zdołała utrzymać przewagi. Kuhl odrobiła straty, a następnie wyszła na 5:4. Polka obroniła wówczas cztery piłki meczowe i przełamała serwis na po 5. Po zmianie stron Niemka jeszcze raz nie wyserwowała zwycięstwa. Ostatecznie mistrzynię wyłonił tie-break. W rozgrywce tej reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów odskoczyła na 5-1 i już nie wypuściła triumfu.

18-letnia Kuhl wygrała 15. mecz z rzędu i sięgnęła po trzecie kolejne mistrzostwo na zawodowych kortach. Dwa poprzednie wygrała na mączce w austriackim Poertschach (ITF o puli nagród 15 tys. dolarów) i niemieckim Troisdorf (ITF o puli nagród 25 tys. dolarów).

Feistel nie wywalczyła premierowego trofeum na zawodowych kortach. Dla 20-latki, córki wielokrotnej reprezentantki Polski Magdaleny Feistel-Mróz, był to pierwszy finał. Na tytuł będzie musiała jeszcze poczekać, ale ostatnia dyspozycja napawa dużym optymizmem.