Daniel Michalski awansował z przytupem

Po niezłym występie w Challengerze w Poznaniu, Daniel Michalski przeniósł się do włoskiej Modeny. Za nim pierwsze zwycięstwo z Alibekiem Kaczmazowem. W drugim secie Polak pokonał przeciwnika 6:0.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski nie przeniósł się na korty trawiaste, nie miał szans nawet na pokazanie się w eliminacjach Wimbledonu, dlatego kontynuuje zmagania na kortach ziemnych w Challengerach.

W tym tygodniu przystankiem Daniela Michalskiego jest włoska Modena. W pierwszej rundzie turnieju jego przeciwnikiem był Alibek Kaczmazow. Rosjanin w eliminacjach wygrał dwa wyrównane mecze z Giovannim Oradinim oraz Mariusem Copilem, dzięki czemu dostał się do turnieju głównego.

Alibek Kaczmazow jest w rankingu ATP tylko o 28 miejsc niżej niż Daniel Michalski, więc miał w planie wysoko zawiesić poprzeczkę reprezentantowi Polski. Daniel Michalski odparł szarżę Rosjanina w pierwszym secie i zwyciężył w nim 6:4. Do jedynego przełamania serwisu rywala doszło w siódmym gemie i Michalski poszedł po nim za uderzeniem.

W drugim secie Daniel Michalski rządził na korcie od początku, a przeciwnik miał problem ze zdrowiem. Z tego powodu poprosił o przerwę medyczną. Polak wykorzystał okoliczności i zwyciężył 6:0. W ten sposób awansował do drugiej rundy Challengera, a w niej zmierzy się z tenisistą lepszym w meczu Elmara Ejupovicia z Emilio Navą.