Madison Keys górą w starciu Amerykanek. Powalczy o drugi tytuł w Eastbourne

Madison Keys pokonała Coco Gauff w starciu Amerykanek i ma szansę na drugi tytuł w turnieju WTA 500 w Eastbourne. Drugą finalistką została Daria Kasatkina.

Madison Keys PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Madison Keys
Rywalizacja w Eastbourne wkroczyła w decydującą fazę. W piątek wyłonione zostały finalistki. Pierwszą została Madison Keys (WTA 25), która pokonała 6:3, 6:3 Coco Gauff (WTA 7). W pierwszym secie finalistka Rolanda Garrosa 2022 od 2:1 straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugim zmarnowała prowadzenie 2:0.

Spotkanie trwało 81 minut. Keys zaserwowała cztery asy i zgarnęła 29 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Finalistka US Open 2017 wyrównała na 2-2 bilans meczów z Gauff.

W drugim półfinale Daria Kasatkina (WTA 11) wygrała 6:2, 7:5 z Camilą Giorgi (WTA 67). W drugim secie Włoszka ruszyła w pościg z 1:4 i wyrównała na 5:5. Do trzeciej partii nie doprowadziła, bo straciła dwa kolejne gemy.

W ciągu 83 minut Giorgi popełniła 10 podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. Zdobyła tylko pięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Spożytkowała cztery z ośmiu break pointów. Kasatkina miała siedem szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Włoszką.

Keys osiągnęła 12. finał w WTA Tour. Będzie miała szansę na siódme trofeum, drugie w Eastbourne. W 2014 roku triumfowała po zwycięstwie nad Andżeliką Kerber. Na trawie Amerykanka zdobyła jeszcze tytuł w Birmingham (2016). Kasatkina ma bilans finałów 6-6. Po raz drugi doszła do decydującego meczu na trawie. Dwa lata temu w Birmingham uległa Ons Jabeur.

W sobotę dojdzie już do 11. starcia Keys z Kasatkiną. Do tej pory Amerykanka była górą osiem razy. Po raz pierwszy zmierzą się na trawie. Będzie to ich drugi mecz w tym roku. W Charleston w trzech setach wygrała Kasatkina.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)