Wspaniały tie break ozdobą finału. Znamy mistrzynię w Eastbourne

Madison Keys po raz drugi została mistrzynią turnieju WTA 500 w Eastbourne. W sobotnim finale Amerykanka obroniła cztery piłki setowe w emocjonującym tie breaku drugiego seta i pokonała Darię Kasatkinę.

Madison Keys Getty Images / David Horton - CameraSport / Na zdjęciu: Madison Keys
W tym tygodniu w Eastbourne Madison Keys (WTA 25) w pięciu meczach nie straciła seta. Obroniła 10 piłek setowych, z czego cztery w sobotnim finale. Pokonała w nim 6:2, 7:6(13) Darię Kasatkinę (WTA 11). Amerykanka zdobyła drugi tytuł w Eastbourne. W 2014 roku triumfowała po zwycięstwie nad Andżeliką Kerber.

Keys prowadziła 6:2, 4:1, ale Kasatkina ruszyła w pościg. W drugim secie doszło do niezwykle emocjonującego tie breaka. W nim Amerykanka zmarnowała trzy piłki meczowe, a później obroniła cztery setowe. Ostatecznie triumf przypieczętowała przy piątym meczbolu.

Spotkanie trwało godzinę i 42 minuty. Keys zdobyła 42 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Podwyższyła na 9-2 bilans meczów z Kasatkiną. Było to drugie starcie tych tenisistek w tym roku. W Charleston amerykańska finalistka US Open 2017 przegrała po trzysetowym boju.

Dla Keys był to 12. finał i odniosła siódmy triumf. Jest to jej trzeci tytuł na trawie. Poza dwoma w Eastbourne wygrała jeszcze turniej w Birmingham (2016). Kasatkina ma teraz bilans finałów 6-7. Po raz drugi wystąpiła w meczu o tytuł na trawie. Dwa lata temu w Birmingham przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur.

Tenisistki czeka teraz występ w Wimbledonie, najważniejszym turnieju na trawie. Obie w Londynie najdalej doszły do ćwierćfinału. Keys dokonała tego w 2015, a Kasatkina w 2018 roku. We wtorek w I rundzie Amerykanka zmierzy się z Sonay Kartal, a w poniedziałek Rosjanka spotka się z Caroline Dolehide.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)