Magdalena Fręch nie dała rady faworytce. Ile zarobiła Polka w Wimbledonie?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Fręch zmierzyła się we wtorek w pierwszej rundzie Wimbledonu z Ons Jabeur i poniosła porażkę. Polka zarobiła za swój krótki występ w turnieju wielkoszlemowym 55 tysięcy funtów.

W tym artykule dowiesz się o:

Magdalena Fręch osiągała dobre wyniki po przenosinach z kortów ziemnych na trawiaste. Pozytywne występy w turniejach poprzedzających Wimbledon rozbudziły oczekiwania przed imprezą wielkoszlemową. Fręch wystartowała w niej we wtorek od razu w turnieju głównym.

Losowanie drabinki nie było najszczęśliwsze, ponieważ reprezentantka Polski trafiła od razu w pierwszej rundzie na Ons Jabeur. Tunezyjka jest rozstawiona w Wimbledonie z numerem szóstym, a w poprzednim sezonie doszła do przegranego finału z Jeleną Rybakiną. W 2022 roku zagrała również w decydującym meczu US Open.

Za występ w pierwszej rundzie Wimbledonu reprezentantka Polski zarobiła 55 tysięcy funtów. Pula nagród w Londynie jest wyższa niż we wcześniejszych turniejach wielkoszlemowych w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Ponadto pula nagród w Wimbledonie jest o ponad 10 procent wyższa niż w poprzedniej edycji. Wypłaty na każdym etapie w turnieju kobiet oraz mężczyzn są takie same. Ons Jabeur dostała się do drugiej rundy Wimbledonu i jej wypłata to już minimum 85 tysięcy funtów. Zwyciężczyni rywalizacji na kortach trawiastych w Londynie wzbogaci się o 2,35 miliona funtów.

Program i wyniki turnieju kobiet Program i wyniki turnieju mężczyzn

Źródło artykułu: WP SportoweFakty