Pracowity dzień Ukrainki. Niespodziewana finalistka w Budapeszcie

Kateryna Baindl w sobotę wygrała dwa mecze i zameldowała się w finale turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Niespodziewaną finalistką została 19-letnia Maria Timofiejewa.

Kateryna Baindl PAP/EPA / Robert Hegedus / Na zdjęciu: Kateryna Baindl
W sobotę w Budapeszcie zostały rozegrane trzy mecze w singlu. Na początek miało miejsce dokończenie ostatniego ćwierćfinału, który z powodu deszczu przerwano w piątek po rozegraniu zaledwie dwóch gemów.

Kateryna Baindl (WTA 100) pokonała 7:6(5), 6:3 Fanny Stollar (WTA 441). W pierwszym secie Ukrainka wróciła ze stanu 3:5. W trwającym dwie godziny i minutę meczu pięć razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z 16 break pointów.

Pierwszy półfinał trwał trzy godziny i 11 minut. Maria Timofiejewa (WTA 246) zwyciężyła 7:6(6), 3:6, 6:3 Nadię Podoroską (WTA 80). Obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. 19-letnia Rosjanka zdobyła o jeden punkt więcej (115-114).

Następnie Baindl wyszła na kort po raz drugi tego dnia i wygrała 7:5, 7:6(3) z Claire Liu (WTA 88). W pierwszym secie Ukrainka wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki setowe. W drugim odrodziła się ze stanu 1:4. W ciągu dwóch godzin i 32 minut Baindl pięć razy straciła serwis, a zaliczyła sześć przełamań.

Timofiejewa osiągnęła pierwszy finał w WTA Tour. Baindl awansowała do drugiego finału. W 2018 roku w Tajpej przegrała z Węgierką Timeą Babos.