Nic tego nie zapowiadało. Polka w półfinale w Budapeszcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter i Fanny Stollar w zaskakujący sposób awansowały do półfinału debla w Budapeszcie (WTA 250). Polka i Węgierka przegrywały 6:7, 1:5, ale ich rywalki Miriam Kolodziejova i Jesika Maleckova skreczowały w drugim secie.

Katarzyna Piter i Fanny Stollar występ w Budapeszcie rozpoczęły od sprawienia niespodzianki. Wyeliminowały rozstawione z numerem trzecim Timeę Babos i Aleksandrę Panową. W ćwierćfinale ich rywalkami były Miriam Kolodziejova i Jesika Maleckova. Spotkanie miało zaskakujące zakończenie. Polka i Węgierka przegrywały 6:7(4), 4:5, gdy Czeszki skreczowały.

W pierwszym secie Piter i Stollar prowadziły 5:4, by przegrać dwa gemy. Odrobiły stratę przełamania i doszło do tie breaka. W nim Polka i Węgierka z 1-6 zbliżyły się na 4-6, ale czwartej piłki setowej nie obroniły.

W drugiej partii Kolodziejova i Maleckova prowadziły już 5:1. Piter i Stollar zdobyły trzy kolejne gemy. Maleckova doznała kontuzji podczas zagrywania smecza i nie była w stanie kontynuować gry. Spotkanie zakończyło się kreczem.

W półfinale rywalkami Piter i Stollar będzie Argentynka Nadia Podoroska i Kamilla Rachimowa.

Hungarian Grand Prix, Budapeszt (Węgry) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 259,3 tys. dolarów czwartek, 20 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Fanny Stollar (Węgry) - Miriam Kolodziejova (Czechy) / Jesika Maleckova (Czechy) 6:7(4), 4:5 i krecz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Katarzyna Piter i Fanny Stollar awansują do finału w Budapeszcie?