Wysokie porażki Serbów w Gstaad. Zaskakujący finał

Albert Ramos i Pedro Cachin zmierzą się w finale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. W półfinałach obaj wysoko pokonali reprezentantów Serbii.

Marcin Motyka
Albert Ramos PAP/EPA / Peter Schneider / Na zdjęciu: Albert Ramos
Oznaczony numerem drugim Miomir Kecmanović był jedynym rozstawionym, który dotarł do półfinałów turnieju ATP w Gstaad. W tej fazie Serb zakończył jednak swoje zmagania. W sobotę przegrał bowiem 2:6, 3:6 z doświadczonym Albertem Ramosem.

Tym samym 35-letni Ramos awansował do 12. w karierze finału w głównym cyklu, ale pierwszego od lutego 2022 roku i imprezy w Cordobie. Wówczas zdobył ostatni ze swoich czterech tytułów na poziomie ATP Tour.

Drugi sobotni mecz także zakończył się wysoką porażką reprezentanta Serbii. Debiutujący w półfinale zawodów głównego cyklu 20-letni Hamad Medjedović, kwalifikant, uległ 3:6, 1:6 Pedro Cachinowi.

Dzięki temu 28-letni Argentyńczyk zadebiutuje w finale turnieju ATP Tour. - Myślę, że zagrałem naprawdę dobrze. Niesamowicie pod względem taktycznym. Byłem twardy i nie popełniłem wielu błędów - skomentował, cytowany przez atptour.com.

Niedzielny finał (początek o godz. 11:30) będzie pierwszym pojedynkiem pomiędzy Cachinem a Ramosem. Zwycięzca otrzyma 250 punktów do światowego rankingu oraz 85,6 tys. euro premii finansowej.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)