ATP Wiedeń: Kubot i Marach w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali Marco Chiudinelliego i Petera Luczaka w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej Bank Austria Tennis Trophy rozgrywanego w Wiedniu.

W pierwszym secie Polak i Austriak wykorzystali dwa z czterech break pointów. W partii drugiej Chiudinelli i Luczak w decydującym 12. gemie przełamali Kubota i Maracha doprowadzając do super tiebreaka.

W decydującym secie Szwajcar i Australijczyk przegrywali już 4-8, ale ambitnie walczyli do samego końca. Ostatecznie Kubot i Marach zwyciężyli 10-8 i po jednej godzinie i 40 minutach zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Polak i Austriak w tym sezonie stworzyli bardzo solidną parę deblową. Doszli do półfinału Australian Open i ćwierćfinału Wimbledonu oraz wygrali turnieje w Casablance i Belgradzie. Są oni już bardzo blisko zakwalifikowania się do kończącego sezon Masters z udziałem ośmiu najlepszych par deblowych.

Kubot w Wiedniu gra również w singlu. We wtorek w meczu pierwszej rundy zmierzy się z Radkiem Stiepankiem.

Bank Austria Tennis Trophy, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 574,75 tys. euro
poniedziałek, 26 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 3) - Marco Chiudinelli / Peter Luczak (Szwajcaria/Australia) 6:2, 5:7, 10-8