Ten turniej ma już 30 lat. Kibice z niecierpliwością czekają na bilety

Tegoroczna edycja tenisowego turnieju Invest in Szczecin Open będzie wyjątkowa. Zawody na szczecińskich kortach odbywają się już od 30 lat. Za chwilę startuje sprzedaż biletów.

Aleksander Stanuch
Aleksander Stanuch
Corentin Moutet, triumfator Pekao Szczecin Open 2022 Materiały prasowe / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Corentin Moutet, triumfator Pekao Szczecin Open 2022
ATP Challenger w Szczecinie przez wiele lat przyciągał do siebie aktorów, celebrytów i po prostu amatorów tenisa, którzy chłonęli atmosferę turnieju nie tylko na kortach, ale także podczas wieczornych spotkań. W dodatku sam turniej trzykrotnie został wybierany najlepszym challengerem na świecie.

Organizatorzy w tym roku stanęli jednak przed sporym wyzwaniem, ponieważ zakończyła się wieloletnia współpraca z bankiem Pekao S.A., który do tej pory był sponsorem tytularnym turnieju. Na ratunek pospieszyło miasto Szczecin i zawody odbędą się po raz pierwszy pod szyldem Invest in Szczecin.

- Decyzja o zakończeniu dotychczasowej współpracy była wyłącznie po stronie banku, który postanowił większą kwotę zainwestować w koszykówkę - przyznaje Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju w Szczecinie. - Decyzja została nam przedstawiona odpowiednio wcześnie, więc nie było niespodzianki. Już podczas poprzedniej edycji informowaliśmy, że Pekao S.A. "gra" z nami po raz ostatni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Dzieci Kardashian oszalały. Gwiazdor spełnił ich marzenie

Od 1997 r. pula nagród wynosi 150 tysięcy dolarów. W 2017 r. zwiększono ją do 175 tys. dolarów, co obejmowało również zapewnienie bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia dla zawodników.

- Trwają ostatnie prace nad budżetem. To on kreuje różne możliwości - wyjaśnia Bobala. - Szykujemy też bardzo dużo atrakcji dla kibiców. Staramy się o to zawsze. Fani tenisa przychodzą tłumnie i jestem zadowolony, że turniej cieszy się tak dużą popularnością w Szczecinie i nie tylko. Trzy razy byliśmy wybierani najlepszym challengerem na świecie. Mamy długą tradycję i renomę.

Turniej odbędzie się w dniach 11-17 września na kortach przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Listę zawodników poznamy w drugiej połowie sierpnia. Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 sierpnia (wtorek) za pośrednictwem strony internetowej www.abilet.pl.

CZYTAJ TEŻ:
Świątek skradła show swoim przemówieniem. Zwróciła się do ojca
Hurkacz zagra ze Świątek w mikście? Zdecydowana odpowiedź tenisisty

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×