Hubert Hurkacz zrobił to z zimną krwią. Efektowny punkt Polaka [WIDEO]

Hubert Hurkacz rozpoczął singlowe występy na kortach twardych. W pierwszym secie w meczu z Michaelem Mmohem potrafił zachwycić, mimo to został pokonany przez Amerykanina.

Hubert Hurkacz w meczu z Michaelem Mmohem Twitter / Polsat Sport / Hubert Hurkacz w meczu z Michaelem Mmohem
Hubert Hurkacz trafił w drugiej rundzie turnieju w Waszyngtonie na jednego z reprezentantów gospodarzy Michaela Mmoha. Rozstawiony z numerem czwartym Polak od początku natrafił na mocny opór przeciwnika, który miał za sobą już jedno starcie w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Polak poniósł porażkę 3:6 w pierwszym secie rozegranym w okresie przygotowań do wielkoszlemowego US Open. Hubert Hurkacz wystartował w Waszyngtonie po dojściu do czwartej rundy Wimbledonu.

Hubertowi Hurkaczowi nie pomogło w pokonaniu Amerykanina w pierwszej partii efektowne zagranie. W siódmym gemie Polak serwował i po podaniu do środka kortu oraz dobrym forhendzie przejął inicjatywę w wymianie. Michael Mmoh próbował ambitnie obronić się przed natarciem rozstawionego przeciwnika, ale tylko ułatwił ładne zakończenie akcji. Hurkacz popisał się podręcznikowym smeczem w odsłoniętą część kortu.

Polakowi pozostało liczyć na odwrócenie losu meczu w pozostałych setach. W przeciwnym razie ponownie nie będzie wspominać dobrze startu w Waszyngtonie.