Mistrz z Hamburga lepszy od finalisty z Waszyngtonu. Set do zera Andy'ego Murraya

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Tallona Griekspoora w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Bez straty partii wygrali też Andy Murray i Sebastian Korda, odpadł rozstawiony Borna Corić.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev i Tallon Griekspoor przystąpili do turnieju ATP Masters 1000 w Toronto po niedawnych sukcesach w imprezach rangi "500". Niemiec przed dziewięcioma dniami zdobył tytuł w Hamburgu, a Holender w niedzielę zagrał w finale w Waszyngtonie. Ich wtorkowy mecz I rundy zapowiadał się na wyrównany. I taki też był. Ostatecznie jednak rozstawiony z numerem 13. Zverev zachował więcej zimnej krwi w decydujących momentach i zwyciężył 6:4, 7:6(3).

26-letni Zverev w ciągu 103 minut rywalizacji zaserwował 12 asów, posłał 32 zagrania kończące, popełnił tylko sześć niewymuszonych błędów, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał jednego z trzech break pointów. Jego kolejnym rywalem będzie Alejandro Davidovich.

Dwa oblicza miał natomiast pojedynek Andy'ego Murraya z Lorenzo Sonego. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i została wygrana przez Brytyjczyka w tie breaku po tym, jak wcześniej obronił dwa setbole. Z kolei w drugiej odsłonie 36-latek z Dunblane nie oddał rywalowi nawet gema i w efekcie mógł cieszyć się z awansu do II rundy.

Odpadł rozstawiony z numerem 14. Borna Corić. Chorwat przegrał 2:6, 3:6 z Aleksandarem Vukiciem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, który w głównej drabince zastąpił Grigora Dimitrowa. Następnym przeciwnikiem Australijczyka będzie Sebastian Korda. Amerykanin również bez straty seta uporał się z Tomasem Martinem Etcheverrym.

O niespodzianki pokusili się inni Amerykanie. Mackenzie McDonald pokonał 6:3, 6:4 Asłana Karacewa i w 1/16 finału zmierzy się z oznaczonym numerem szóstym Andriejem Rublowem. Z kolei kwalifikant Marcos Giron po dwóch tie breakach ograł Emila Ruusuvuoriego i o awans do 1/8 finału powalczy z Holgerem Rune, turniejową "piątką".

W jedynym trzysetowym wtorkowym meczu sesji dziennej Ugo Humbert wygrał 4:6, 6:3, 6:4 z Nicolasem Jarrym. Francuz, który na przestrzeni dwuipółgodzinnego pojedynku zapisał na swoim koncie osiem asów i trzy przełamania, w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem ósmym Taylorem Fritzem.