Dobre wieści ws. meczu Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek

Wiele wskazuje na to, że nie powtórzy się scenariusz z czwartku i przedłużający się mecz Igi Świątek z powodu deszczu. Na piątek, gdy zaplanowano ćwierćfinał Polki, prognozy pogody dla Montrealu są znacznie bardziej korzystne.

W piątkowe popołudnie czasu miejscowego w Montrealu ma świecić słońce, a temperatura wynosić około 22 stopnie Celsjusza - informuje serwis pogodowy yr.no. To wręcz wymarzone warunki do grania.

Najważniejsze, że nie są przewidziane opady deszczu, które mocno utrudniły rywalizację Igi Świątek z Karoliną Muchovą w czwartkowym meczu 1/8 finału. Starcie przerwano przy 1:1 w setach i na trzecią partię - ostatecznie wygraną przez Polkę 6:4 - tenisistki wróciły po bardzo długiej przerwie.

Ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek w turnieju WTA w Montrealu będzie Amerykanka Danielle Collins. Mecz powinien rozpocząć się około godziny 22:00 czasu polskiego.

Bez względu na wynik ćwierćfinałowego starcia w Kanadzie, po tym turnieju Iga Świątek pozostanie liderką rankingu WTA.

Transmisja z meczu Świątek - Collins w Canal Plus Sport, a wynikowa relacja na żywo punkt po punkcie na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Iga Świątek awansuje do półfinału turnieju WTA w Toronto?