Faworytki nie mają lekko w Cincinnati. Niespodzianka w starciu Czeszek

W turnieju WTA 1000 w Cincinnati sporo jest trzysetowych batalii. Trudne przeprawy mają za sobą Greczynka Maria Sakkari i Czeszka Karolina Muchova. Odpadła Petra Kvitova, która w starciu Czeszek przegrała z Lindą Noskovą.

Petra Kvitova PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Trzeciego dnia turnieju w Cincinnati rozgrywane są mecze II rundy. Maria Sakkari (WTA 8) zwyciężyła 2:6, 6:3, 7:5 Soranę Cirsteę (WTA 31) po dwóch godzinach i 19 minutach. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Greczynka wywalczyła siedem punktów więcej (106-99) i p raz pierwszy pokonała Rumunkę. Było to ich trzecie starcie. W Stambule (2017) i Dosze (2018) Sakkari nie zdobyła nawet seta.

Kolejną rywalką Greczynki będzie Karolina Muchova (WTA 17), która wygrała 6:3, 3:6, 6:3 z Petrą Martić (WTA 36). W trwającym 2,5 godziny meczu Czeszka zgarnęła 33 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów i spożytkowała trzy z 10 szans na przełamanie.

Muchova w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy finał. Poza tym dotarła do półfinału Australian Open 2021 oraz ćwierćfinałów Wimbledonu 2019 i 2021. Sakkari w imprezach tej rangi może się pochwalić dwoma półfinałami z 2021 roku, w Rolandzie Garrosie i US Open.

Muchova wygrała trzy z czterech meczów z Sakkari. Czeszka była górą w Madrycie (2021) oraz w dwóch ostatnich edycjach Rolanda Garrosa. Greczynka zwyciężyła w ich pierwszym spotkaniu, w turnieju ITF w Szarm el-Szejk (2016).

Odpadła Petra Kvitova (WTA 9), która przegrała 6:3, 2:6, 4:6 z Lindą Noskovą (WTA 50). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu roztrwoniła prowadzenie 6:3, 2:0. Straciła sześć gemów z rzędu, by w trzecim secie znów wyjść na 2:0. Ponownie nie utrzymała przewagi przełamania. Przy 4:5 obroniła trzy piłki meczowe, ale przy czwartej popełniła podwójny błąd.

Spotkanie trwało dwie godziny i 10 minut. Kvitova zaserwowała 10 asów, ale też zrobiła 13 podwójnych błędów. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Noskova zamieniła na przełamanie sześć z 16 okazji. Dla 18-latki jest to trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W styczniu tego roku w Adelajdzie wyeliminowała Darię Kasatkinę i Ons Jabeur.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)