Ruszył ostatni turniej przed US Open. Efektowne otwarcie Kanadyjki

Leylah Fernandez świetnie rozpoczęła występ w Cleveland (WTA 250). Kanadyjska tenisistka rozbiła Czeszkę Lindę Noskovą. Chinka Lin Zhu nie dała szans Annie Blinkowej.

Leylah Fernandez PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Leylah Fernandez
W Cleveland rozpoczęła się trzecia edycja turnieju WTA. Do rywalizacji przystąpiła Leylah Fernandez (WTA 72). Na początek Kanadyjka rozbiła 6:0, 6:2 Lindę Noskovą (WTA 42). W ciągu 64 minut finalistka US Open 2021 obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Zdobyła 19 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Fernandez będzie Barbora Krejcikova lub Clara Tauson.

18-letnia Noskova w tym roku w Adelajdzie i Pradze osiągnęła pierwsze finały w WTA Tour. W tym pierwszym turnieju pokonała dwie tenisistki z Top 10 rankingu, Darię Kasatkinę i Ons Jabeur. Fernandez w swoim dorobku ma dwa tytuły i oba zdobyła w Monterrey (2021, 2022). Dwa lata temu szła jak burza w US Open i dopiero w finale uległa Emmie Raducanu.

Lin Zhu (WTA 48) pokonała 6:0, 6:3 Annę Blinkową (WTA 39). W ciągu 78 minut Chinka zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. Jej łupem padło 66 ze 110 rozegranych punktów (60 proc.).

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 22) wygrała 6:1, 6:4 z Patricią Marią Tig (WTA 705). W trwającym 76 minut meczu Rosjanka zaserwowała 11 asów i wywalczyła 31 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i uzyskała trzy przełamania.

W turnieju weźmie udział jedna Polka. Magdalena Fręch (WTA 75) do głównej drabinki awansowała po przejściu kwalifikacji. W poniedziałek około godz. 19:00 czasu polskiego jej rywalką będzie Włoszka Jasmine Paolini (WTA 35).

Dla tenisistek turniej w Cleveland jest ostatnią szansą sprawdzenia formy przed US Open. Wielkoszlemowa impreza w Nowym Jorku rozpocznie się w poniedziałek 28 września.