Trudna przeprawa faworytki w Cleveland. Bardzo dobry dzień Chinek

Caroline Garcia ma za sobą drugi mecz w turnieju WTA 250 w Cleveland. Francuska tenisistka odwróciła losy pierwszego seta i pokonała Amerykankę Peyton Stearns. W ćwierćfinale są dwie Chinki, Lin Zhu i Xinyu Wang.

Caroline Garcia PAP/EPA / Cj Gunther / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Caroline Garcia (WTA 7) do Cleveland przyjechała mając serię czterech z rzędu przegranych spotkań. W ostatnich dniach odprawiła dwie rywalki. Na początek wyeliminowała Czeszkę Lindę Fruhvirtovą. We wtorek Francuzka pokonała 7:6(4), 6:3 Peyton Stearns (WTA 58).

W pierwszym secie Garcia wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę setową. W trwającym 97 minut meczu Francuzka zaserwowała 10 asów i zdobyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Kolejną rywalką Garcii będzie Lin Zhu (WTA 48), która wygrała 6:4, 6:1 z Julią Grabher (WTA 54). Chinka od 0:2 wywalczyła 12 z 15 kolejnych gemów. W ciągu 87 minut odparła sześć z ośmiu break pointów i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Xinyu Wang (WTA 56) w 83 minuty pokonała 6:4, 6:3 Jasmine Paolini (WTA 35). Chinka zaserwowała pięć asów. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji.

W ostatnim meczu I rundy Tatjana Maria (WTA 49) wygrała 6:2, 2:6, 6:1 z Warwarą Graczewą (WTA 41). Niemka prowadziła 6:2, 2:0, by stracić sześć gemów z rzędu. W trzecim secie nie dała już szans reprezentantce Francji. W trwającym godzinę 51 minut meczu półfinalistka Wimbledonu 2022 wykorzystała siedem z 12 break pointów. Graczewa popełniła 15 podwójnych błędów.