Polak grał u Rafaela Nadala. Super tie-break rozstrzygnął mecz

W poszukiwaniu rankingowych punktów polscy tenisiści startują w imprezach rangi ATP Challenger Tour. Szymon Walków wziął udział w turnieju rozgrywanym na kortach twardych akademii Rafaela Nadala na Majorce.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków
Partnerem Szymona Walkowa został Johannus Monday. Polsko-brytyjska para wylosowała w I rundzie rozstawiony z drugim numerem francusko-fiński debel Jonathan Eysseric i Patrik Niklas-Salminen.

Bardzo wyrównane wtorkowe spotkanie trwało godzinę i 42 minuty. Do jedynego w meczu przełamania doszło w ósmym gemie pierwszego seta, którego ostatecznie wygrali Eysseric i Niklas-Salminen.

W drugiej partii kluczowy okazał się tie-break. W rozgrywce tej Walków i Monday obronili przy stanie 5-6 piłkę meczową, a po zmianie stron wykorzystali pierwszego setbola. Dzięki temu wyrównali stan spotkania.

O awansie do ćwierćfinału rozstrzygnął zatem super tie-break. Rozgrywka ta również była bardzo wyrównana. Żadnej parze nie udało się odskoczyć choćby na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie Eysseric i Niklas-Salminen wykorzystali trzecią piłkę meczową i zwyciężyli 6:3, 6:7(6), 11-9.

Rafa Nadal Open, Majorka (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 73 tys. euro
wtorek, 29 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Jonathan Eysseric (Francja, 2) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia, 2) - Szymon Walków (Polska) / Johannus Monday (Wielka Brytania) 6:3, 6:7(6), 11-9

****
Filip Peliwo kontynuuje występy w Chinach. W tym tygodniu przeniósł się z Zhuhai do Zhangjiagang. Pierwsze mecze 29-latek rozegra w środę. W singlu jego przeciwnikiem będzie Czech Dominik Palan. W deblu Polak i Francuz Arthur Weber zmierzą się z australijskim duetem Luke Saville i Li Tu.

Zhangjiagang International Challenger, Zhangjiagang (Chiny)