Iga Świątek jak odrzutowiec. Tak Polka zdemolowała rywalkę [WIDEO]

Iga Świątek ma za sobą pierwsze zwycięstwo w wielkoszlemowym US Open. Na wyeliminowanie Rebecci Peterson potrzebowała mniej niż godziny. Dwie z jej akcji były naprawdę efektowne.

Iga Świątek w meczu z Rebeccą Peterson YouTube / Eurosport Polska / Iga Świątek w meczu z Rebeccą Peterson
Iga Świątek rozpoczęła pierwszą obronę tytułu w wielkoszlemowym US Open. Polka okazała się najlepszą tenisistką na kortach twardych w Nowym Jorku w poprzednim sezonie i także do tegorocznego turnieju przystąpiła w roli liderki rankingu WTA.

Pierwszą przeciwniczką Igi Świątek była Rebecca Peterson. Polka pokazała się już pierwszego dnia turnieju głównego. Była faworytką i bezbłędnie wywiązała się ze swojego zadania. Zwyciężyła w dwóch setach, w których przegrała tylko jednego gema.

Partia otwierająca mecz zakończyła się wynikiem 6:0. Polka przystąpiła do zdecydowanego natarcia i prowokowała liczne błędy reprezentantki Szwecji. Set zakończył się forhendem w siatkę Rebecci Peterson i było to dobre podsumowanie rundy, którą można przypomnieć sobie dzięki skrótowi meczu.

W drugim secie była odrobina bardziej wyrównanej walki zanim Iga Świątek ponownie zdominowała przeciwniczkę. Zawodniczka z Mazowsza popisała się między innymi bardzo dobrym minięciem Rebecci Peterson, a także rewelacyjnym skrótem (3:55). Konfrontacja zakończyła się kolejnym zagraniem w sieć Szwedki.