Efektowna wymiana. Tak zareagowała Sabalenka [WIDEO]

Jodie Burrage próbowała postawić się Arynie Sabalence, ale wiceliderka rankingu WTA wywalczyła awans. 25-latka odetchnęła z ulgą w drugim secie.

RS
Aryna Sabalenka Instagram / US Open / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Od samego początku piątkowego pojedynku w ramach drugiej rundy US Open Białorusinka chciała udokumentować swoją przewagę nad rywalką. Aryna Sabalenka narzuciła swoje warunki w pierwszym secie i wygrała 6:3.

Wbrew pozorom, spotkanie z Jodie Burrage nie było łatwe dla zawodniczki zza naszej wschodniej granicy. Do efektownej wymiany doszło przy stanie 5:2 dla wiceliderki światowego rankingu w drugiej.

Choć Burrage zdawała sobie sprawę, że znalazła się w trudnym położeniu, to nie zamierzała odpuszczać. Brytyjka czterokrotnie broniła się przed atakami, jednak nie mogła zrobić zbyt wiele po piątym uderzeniu Sabalenki.

Po wygranej piłce Sabalenka głęboko odetchnęła i skwitowała całą sytuację uśmiechem. Finalnie 25-latka pokonała Burrage 6:3, 6:2, dzięki czemu zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Podczas US Open Sabalenka ruszyła w pościg za liderką zestawienia WTA, Igą Świątek. Jej kolejną przeciwniczką będzie Clara Burel z Francji. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (2 września).