Mistrzostwa WTA: Janković awansuje z grupy białej

Serbka Jelena Janković pokonała reprezentantkę Danii Karolinę Woźniacką 6:2, 6:2 w meczu grupy białej Mistrzostw WTA rozgrywanych w katarskiej Dausze (z pulą nagród 4,55 mln dolarów).

Obie zawodniczki awansowały do półfinału turnieju. Wprawdzie w piątek gra jeszcze Wiktoria Azarenka (z rezerwową Agnieszką Radwańską), która wygrała bezpośredni mecz z Janković, ale nawet gdy będzie miała lepszy bilans meczów i setów, to promowana jest Serbka, gdyż ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań w ogóle. To mocno kontrowersyjny punkt regulaminu, na którym może skorzystać także Venus Williams w grupie kasztanowej.

Przeciw wyczerpanej Woźniackiej Janković od stanu 2:2 w pierwszym secie wygrała siedem gemów z rzędu. W drugim secie przy stanie 5:2 Jankovic serwowała, by wygrać mecz. Szansę wykorzystała wygrywając od stanu 0-30 cztery piłki z rzędu.

W całym spotkaniu, które trwało 69 minut dominacja Jankovic nad zmęczoną dwoma trzygodzinnymi maratonami Woźniacką była bezsprzeczna. Serbka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów oraz wygrała 26 z 31 piłek przy swoim pierwszym podaniu.

5 Wiera Zwonariowa (rezerwowa) 0-1 1-2

wcześniej rozegrane mecze: Azarenka - Janković 6:2, 6:3 Jankovic - Safina 1:1 i krecz (kontuzja pleców) Woźniacka - Azarenka 1:6, 6:4, 7:5 Woźniacka - Zwonariowa 6:0, 6:7(3), 6:4

grupa kasztanowa

mecze sety
1 Serena Williams 3-0 6-1
2 Jelena Dementiewa 1-1 2-3
3 Venus Williams 1-2 4-5
4 Swietłana Kuzniecowa 0-2 1-4

wcześniej rozegrane mecze: Dementiewa - Venus Williams 3:6, 7:6(6), 6:2 Serena Williams - Kuzniecowa 7:6(6), 7:5 Serena Williams - Venus Williams 5:7, 6:4, 7:6(4) Serena Williams - Dementiewa 6:2, 6:4 Venus Williams - Kuzniecowa 6:2, 6:7(3), 6:4